ORG. DERİ YAN SAN.
TIRTIR SOK. 25/9 PARSEL
TUZLA - İSTANBUL
0542 680 24 24
0216 591 07 97
info@fortebilgisayar.com
destek@fortebilgisayar.comALTYAPI & KABLOLAMA HİZMETLERİ


ALTYAPI & KABLOLAMA HİZMETLERİ

Bilgisayar sistemlerinin hızlı, sağlıklı ve problemsiz çalışabilmesinde, yapısal kablolamanın büyük önemi bulunmaktadır. Çoğu zaman kablolamaya yeterince önem verilmediği için, sağlıklı olmayan network kablolamaları yüzünden ciddi problemlere rastlanmaktadır. Özellikle yavaşlık ve bağlantı kopukluğu gibi problemlerin bir çoğu mühendislik formatlarına uyulmadan yapılan kablolama sistemleri yüzünden oluşmaktadır.

Kablolama altyapısı baştan iyi tasarlanıp yapılmalı ve yıllarca sorunsuz çalışabilecek cihaz ve altyapi ile desteklenmelidir. Data kabloları ortama göre UTP (Unshielded Twisted Pair), STP (Shielded Twisted Pair) ya da Fiber Optik olarak tercih edilmelidir.

Firmamız, network ve kablolama alanında dünyaca bilinen marka cihaz ve ürünler kullanmaktadır. Uzman ekiplerce yapılan fizibilte çalışmaları sonucunda en uygun çözüm bulunur ve uzun vadede sorunsuz çalışacak bir altyapının garantisi firmamızca verilmektedir.Cat 5 & Cat 5e Kablolama

Cat 5, 100 Mbit/s ethernet hızına kadar tüm yerel ağları destekleyen açık ve esnek bir alt yapı sağlar. Cat 5e, yerel ağlar (LAN) için 1000 Mbit/s hızına kadar destek (Gigabit Ethernet) verir.


Cat 7 Kablolama

600/1000/1200 ve 1500 MHz frekanslardaki bütün ICT network uygulamalarında dijital ve analog sinyal iletiminde kullanılabilmektedirler. Genel kullanım alanları ofisler, yönetim binaları ve araştırma geliştirme binaları gibi yüksek terminal bağlantısının ve hatasız verinin taşınması gereken yerlerdir.

Cat 6 Kablolama

Daha yüksek performanslı (250 Mhz) kablolama sistemleri sağlar. Şu anda 1 Gigabit’e kadar desteklemesine rağmen, gelecekte daha yüksek hızları destekleme potansiyeli vardır.


Fiber Optik

Fiber optik uzun, insan saçı kadar ince saf camdan oluşan bir yapıdır. Gigabit Ethernet ve 10 Gigabit Ethernet Backbone teknolojileri dahil, yüksek hızlı fiber transmisyon sistemleri için uygundur. OM1,OM2, OM3 ve OS1 gibi ikinci jenerasyon fiberler kullanılır.

KABLOLAMA SEÇENEKLERİFirmamızın verdiği danışmanlık hizmetleri ile müşterilerimizin mevcut sistemlerinin işleyişi ile ilgili fizibillte çalışması yaptıktan sonra, uzun vadeli ihtiyaçları göz öne alınarak yeniden yapılanma sağlıyoruz. Sağladığımız BT Danışmanlığı ile müşterilerimizin en az maliyet gerektirecek, en iyi performans alacakları sisteme kavuşmalarını sağlamak en önemli hedefimiz.

FORTE BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ


HAKKIMIZDAKİ BAZI GEÇREKLER


99%
MEMNUN MÜŞTERİLER

650
BÜYÜK ÖLÇEKLİ PROJE

250
WEB SİTE TASARIMI

2730
KAYITLI ALAN ADIFORTE BİLGİSAYAR YAZILIM & DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Forte Bigli Teknolojileri müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümleri, koşulsuz müşteri memnuniyetini gözeterek sunmaktadır. Müşterilerine kaliteli hizmet sunmak ve müşteri ihtiyaçlarına uygunluk Forte Bilişim Teknolojileri’nin iş yapış modelidir.

Bu çerçevede, müşteri ihtiyaçlarının saptanması, analizi, ihtiyaçlara uygun çözümlerin son teknolojilerle oluşturulması ve çözüm sonrası iş yapış modelleri Forte Bigli Teknolojileri tarafından oluşturulmuş ve Kalite Yönetim Sistemi bu dökümanların üzerine inşa edilerek Kalite Sistemi altına alınmıştır.